> EVDE EK İŞ > Amigurumi İle Para Kazanmak – 2021 Güncel

Amigurumi İle Para Kazanmak – 2021 Güncel

Amigurumi İle Para Kazanmak - 2021 Güncel

Amigurumi ile para kazanmak artık çok kolay. Amigurumilere özellikle son zamanlarda oldukça çok ilgi gösterilmektedir. Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş imkanı sağlayan amigurumiler hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizler için derledik.

Amigurumi Nedir?

Amigurumi; sık iğne tekniği ile örülerek ve içerisi doldurularak yapılan oyuncaklardır. Bu oyuncaklar plastik oyuncaklara göre daha sağlıklı olduğu için annelerin vazgeçilmezi halindedir. Böylelikle hem sağlıklı olduğu için hem de çocukların ilgisini çektiği için oyuncak denildiği zaman herkesin favorisidir. Ayrıca bu teknik ile oyuncak haricinde süs eşyaları ve hediyelik eşyalar da yapabilirsiniz. (Anahtarlık, biblo, kapı süsleri gibi)

Amigurumi İle Para Kazanmak – 2021 Güncel

Amigurumi İçin Gerekli Malzemeler?

Amigurumide kullanılan malzemeleri elde etmek kolaydır. Amigurumi sık iğne tekniği ile yapıldığı için öncelikle tığ yada şiş gereklidir. Tabi örgü yapılacağı için önemli olan ikinci malzeme iptir. Üçüncü önemli malzeme ise amiguruminin içerisini doldurmak için elyaftır. Eğer bebek örüyorsanız vücudu için bir renk, saç için bir renk, kıyafeti için en az bir renk ip gereklidir. Tabi öreceğiniz modele göre farklılık gösterir. Seçtiğiniz ipler ne kadar kaliteli ise amiguruminiz bir o kadar kaliteli olacaktır.

Ayrıca tığınızın numarasını öreceğiniz ipin kalınlığına göre seçmenizi öneririz. Yaptığınız modelin gözleri varsa düğme yada kilitli göz gerekmektedir. Kilitli göz takmak hem görünüm açısında hem de sağlık açısından daha iyidir. Takarken dikkat etmelisiniz. Çünkü çocuklar oynarken çıkma riski bulunmaktadır. Eğer modelinizin kıyafeti varsa düğme ve boncuk gibi malzemeler gerekmektedir. Son olarak örgü esnasında sıranızı belirlemede kullanılan plastik ayraç gerekmektedir. Plastik ayraç yerine o an kullandığınız renk ip haricinde başka bir renk ipten küçük bir parça alarak sıra geçişlerinde kullanabilirsiniz.

Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi yapımını halk eğitim merkezlerinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca internette birçok amigurumi yapımı tarifleri bulunduğu için internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. Video izlemek başlarda daha iyi olacaktır. Hem video izlemek hem de örmek ikisi bir arada zor oluyorsa bir kağıda yazabilirsiniz. Başlarda alışma süreci olduğu için daha basit modeller seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Ancak en çok dikkat etmeniz gereken verilen sayıları tam denk getirmektir. Bunun için belirli aralıklarla sık iğne sayınızı saymalısınız. Bu sayede bir yanlışınız varsa başta fark ederek düzeltebilirsiniz. Amiguruminizin güzel görünmesinde renklerin uyumu önemlidir. Kullandığınız iplerin renklerini olabildiğince uyumlu seçmenizi öneririz.

Amigurumi Satışı Nasıl Yapılır?

Amiguruminin yapımından sonra en çok merak edilen konu ise amigurumi ile para kazanmak. Amigurumiler son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. Birçok ücretsiz kaynak bulunduğundan öğrenmenin yolu kolaylaşmıştır. Bunun için bu işi yapan kişi sayısı oldukça artmıştır. Eğer ön plana çıkmak istiyorsanız farklılığınızı ortaya koymalısınız. Öncelikle kaliteli malzemeler kullanmalısınız. İkinci olarak da işinizi özenerek yapmalısınız. Ne kadar yaratıcı olursanız o kadar rakiplerinizin arasından dikkat çekersiniz. Sadece oyuncak değil süs eşyaları ve hediyelik eşyalar gibi farklı modeller yapmanız size farklı kitleler kazandırıcaktır.

Amigurumi satışının ilk yolu kendinize sosyal medyada sayfa açmaktır. Bu sayfa üzerinden yaptığınız amigurumilerin resimlerini ve bilgilerini paylaşabilirsiniz. Yükleyeceğiniz resimler alıcılar için önem arz etmektedir. Bunun için olabildiğince hoş görünen resimler yüklemenizi tavsiye ederiz. İkinci yol ise amiguruminizin satışının yapılabileceği mağazalar ile anlaşma yapabilirsiniz. Mesela amiguruminiz bir oyuncak modeli ise oyuncak mağazası ile yada süs eşyası ise süs eşya mağazası ile anlaşma yapabilirsiniz. Üçüncü yol özellikle turistik alanlarda el işi satışının yapıldığı yerlerde satış yapabilirsiniz. Dördüncü yol ise bu örnekte olduğu gibi çeşitli pazar yeri web sitelerinde satış yapabilirsiniz.

Youtube ile para kazanmak istiyorsanız buraya tıklayarak youtube ile para kazanmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

One thought on “Amigurumi İle Para Kazanmak – 2021 Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir