> EVDE EK İŞ > İğne Oyası Yaparak Para Kazanmak – 2021 Güncel

İğne Oyası Yaparak Para Kazanmak – 2021 Güncel

İğne Oyası Yaparak Para Kazanmak - 2021 Güncel

İğne oyası yaparak para kazanmak ve bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu yazımızı okuyarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz. El işi teknikleri özellikle ev hanımları için gelir sağlayabileceği bir yoldur. İğne oyası da bu yollardan biridir. Biraz el yeteneğiniz varsa ve bu işi istiyorsanız yapabileceğiniz bir iştir. Sadece ev hanımları değil öğrenciler ve sayıları az da olsa erkekler de yapabilir. iğne oyası hakkında tüm detaylar yazımızın devamında…

İğne oyası geçmişten günümüze kadar gelen el işi türlerinden biridir. Dünyaya ün salmış olması ne kadar değer verildiğini göstermektedir. İğne ile tek tek uğraşarak yapmanız gereken meşakkatli bir iştir. Annelerimizin çeyizlerine baktığımız zaman iğne oyalı birçok parçanın yer aldığını gözlemleriz. Değerini yitirmeden günümüzde de halen yaygın olarak devam etmektedir. Görsel olarak birçok kişi beğenip kendisi yapmakta yada yapamayan satın almaktadır. Bu nedenle iğne oyası yapanlar işin gelir imkanı doğmuştur.

İğne Oyası Nedir?

İğne oyası, iğne ve iplikten oluşan 3 boyutlu dantellerdir. İğnenin ip arasından geçerek küçük küçük dikiş (düğüm) atılarak oluşmaktadır. Büyük bir emek ve dikkat gerektiren bir el işi türüdür.

İğne Oyası Nasıl Öğrenilebilir?

İğne oyası tekniğini öncelikle ya iyi derecede bilen birinden ya da kurslardan öğrenmelisiniz. Tekniğin mantığını öğrendikten sonra farklı modeller yapmak istiyorsanız internet üzerinden videolar izleyebilirsiniz. Başlangıçta yapılması zor olsa da el alışkanlığı olduktan sonra daha kolay olacaktır.

İğne Oyası İle Neler Yapılabilir?

Tülbent Kenarı

Özellikle tesettürlü bayanların tercih ettiği tülbentler çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Bu tülbentlerin kenarına önce zürafa ve bu zürafa üzerine de istenilen model yapılır. Özellikle çiçek modelleri çok tercih edilse de boncuklu modeller, püsküllü modeller, motiflerin oturtularak yapıldığı modeller vs. birçok alternatif bulunmaktadır. Tülbent kenarını yaparken dikkat edilmesi gereken yapılan model ve kullanılan ipin rengi tülbent ile uyumlu olmasıdır. Ne kadar uyumlu olursa tülbendiniz o kadar göze hoş görünecektir.

Havlu Kenarı

İğne oyası ile yapabilecekler arasında en sık bilinen havlu kenarıdır. Tülbent kenarına yapılan iğne oyası tekniği ile aynıdır. İğne oyası ya direk havluya yapılır ya da ayrı yapıldıktan sonra havlunun kenarına dikilir. Yapılan iğne oyasının modeli ve ipin rengi havlu ile uyumlu olmalıdır.

Aksesuar

İğne oyası ile kolye, fular, toka ve küpe gibi birçok aksesuar yapılmaktadır. Bu aksesuarları yaparken gerekli olan ekstra malzeme aparatlardır. Bu aparatlar üzerine istenilen modeller yapılmaktadır. Günümüzde oldukça yaygın olan bu aksesuarlar özellikle etnik tarz severlerin favorisidir. Kendinizi geliştirerek yeni modeller denemelisiniz. Yaratıcılığınızı kullanmak sizi ön plana çıkaracaktır.

Tesbih Ucu

Tesbih ucuna yapılan 3 boyutlu olan bu modeller son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir.

Yatak Odası Takımları / Salon Takımları

İğne oyasının bir diğer kullanım alanı ise yatak odası ve salon takımları gibi takımlardır (yastık, nevresim, yemek masası örtüsü, sehpa örtüsü vs.). Artık pek tercih edilmese de halen çeyizlerde yer alan bu takımlarda en sık tercih edilen teknik iğne oyasıdır.

İğne Oyası İçin Gerekli Malzemeler

İğne oyasının temel iki malzemesi bulunmaktadır. Bunlar; iğne ve ipliktir. Bunların haricinde diğer malzemeler ne yaptığınıza göre değişmektedir. Mesela tülbent kenarı için tülbent, havlu kenarı için havlu, aksesuar için aparat gibi.

İğne Oyası Satışı Nasıl Olur?

İğne oyalı parçalar birçok kişinin çeyizinde bulunmasını istediği parçalardır. Çoğu kişi iğne oyasını yapamadığı yada yapmaya vakti olmadığı için satın alır. Bu nedenle iğne oyası yaparak para kazanmak isteyenler için fırsat doğmaktadır. İğne oyasını yapan kişi sayısı diğer el işi yapan kişilere göre daha azdır. Eğer işinizi kaliteli yaparsanız satış yapmanız daha kolay olacaktır.

Öncelikle satış yapmanın ilk yolu bu işi yaptıran firmalar ile anlaşma yapmaktadır. Bu firmalar ile anlaşma yapmak size düzenli gelir sağlayacaktır. Bir diğer yol ise sosyal medyada hesap açmaktır. Bu yolda düzenli gelir yoktur. Ne zaman sipariş geleceği belli olmaz. Bir diğer yol ise n11 gibi pazar yeri web sitelerinde mağaza açmaktır.

Kanaviçe ile para kazanmak için gereken detayları öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir