> EVDEN ÇALIŞMA > Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz iş fikirleri almak istediğimiz zaman karşımıza çeşitli iş imkanları çıkmaktadır. Peki bunların hangileri gerçekçidir? Bugün sizler için evinizde sermayesiz olarak yapabileceğiniz iş fikirlerini derledik.

Evimizde kaldığımız bu dönemde ekstra iş yaparak bütçemize az da olsa katkıda bulunmak istemekteyiz. Ekstra bir iş yapmak istesek de sermayemiz olmayabilir. Peki sermayesiz nasıl iş yapabiliriz? İşte sizin için derlemiş olduğumuz bazı öneriler…

Sermayesiz İş Fikirleri

1-) Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya kullanmayı seviyor musunuz? Sosyal medyada kitle yönetebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? O halde bu iş tam size göre ! Başta İnstagram olmak üzere diğer tüm sosyal mecralarda sayfalarınızı oluşturabilirsiniz. Belirli bir kitleye ulaşmanız belki zaman alabilir. Fakat devam ettiğiniz sürece size ciddi kazançlar bırakabilir. Zira gerek başlangıçta gerekse daha sonrasında bir sermayeye ihtiyacınız olmayacaktır. Peki sosyal medya hesabı yöneterek nasıl para kazanabilirsiniz?

Bildiğiniz gibi yeni nesil başta olmak üzere hemen hemen her yaş kitlesinden sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır. Ve bu kullanıcılar gününün önemli bir vaktini sosyal medya üzerinde geçirmektedir. Siz de bir sosyal medya hesabı oluşturarak belirli bir kitleye ulaşabilir ve reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Ne tür hesap açmalıyım?

Açılan hesabın sektörü önemli değildir. Tek dikkat etmeniz gereken kriter ise ilgi alanınıza uygun bir konsept seçmenizdir. Eğer ilgi alanınıza uygun bir hesap yönetmezseniz kısa bir sürede yaptığınız işten sıkılacak ve bırakacaksınızdır. Örneğin hiç futbol izlemeyip futbol ile alakanız yok ise bir futbol sayfası açmanız sizin zararınıza olacaktır. Daha istediğiniz takipçi sayısına ulaşmadan pes edeceksinizdir. Eğer sevdiğiniz bir konsept üzerine sayfayı açarsanız sıkıldığınız anlarda bile sabredip devam edebilirsiniz.

Nasıl para kazanırım?

Aslında oldukça bilinen bir yöntem ile para kazanabilirsiniz. Bu yöntem elbette reklamdır. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra o kitleye uygun firmalar ile iletişime geçerek reklam anlaşması yapabilirsiniz. Eğer işinizde yeterince iyiyseniz firmalar reklam vermek için size yazacaktır. Günümüzde bir diğer popüler reklam türü ise pazaryerleri ile anlaşma sağlamak. Trendyol gibi bir firma ile anlaşma yaparak ürünlerin reklamını yapabilir, reklam sayesinde yapılan satış başına belirli bir ücret kazanabilirsiniz.

Nasıl takipçi kazanabilirim?

İlk başlarda takipçi kazanımı sizin için zor olacaktır. Yeni bir sayfayı çoğu kişi takip etmek istemez. Çünkü içeriği olmayan boş bir hesabı takip etmek için bir neden bulamazlar. Bu konuda maalesef yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Sürekli içerik paylaşıp sizin konseptinize benzer diğer sayfaların takipçilerini takip edebilirsiniz. Buradan sizlere geri takip dönecekler olacaktır. Belli bir kitleye sahip olduktan sonra diğer sayfalar ile SFS yapabilirsiniz. Yani ortada bir ücret olmadan birbirinizin sayfasının reklamını yapabilirsiniz.

2-) Makale Yazarlığı

Evinizden sermayesiz para kazanmanın diğer bir yolu ise makale yazarak para kazanmaktır. Günümüzde birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu web site sahipleri sitelerine içerik girecek zamanı bulamadığı için makale yazarlarına başvurmaktadır. Ortalama fiyat aralığı ise 100 kelimesi 1,5-3 TL arası değişmektedir. 1 saatte 500 kelimelik bir içerik yazacağınızı ve 100 kelimesi 2 TL’den yazdığınızı düşünürsek ortalama 10 TL kazanabilirsiniz. Günde 5 saat içerik yazmanız durumunda ise 50 TL gibi bir kazanca ulaşabilirsiniz. Elbette bu, sizin içerik kalitenize ve hızınıza göre değişmektedir. Eğer gerçekten kaliteli yazılar yazabilirseniz ve bu işi yeterince hızlı yapabilirseniz yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Youtube Üzerinden Para Kazanmak makalemize ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizin için sermayesiz para kazanma yöntemlerini derledik. Bu tarz yazıların devamı için bizi takipte kalın!

3 thoughts on “Sermayesiz İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir